followers 0 popularity
0
following 1

following  view all

Groups
veliturker is not in any groups
veliturker

usb den windows 10 kurma, usb bellek hazırlama

Feb 22nd 2020 at 1:45 AM

Usb den Windows 10 kurma, usb bellek hazırlama isimli bu yazıda, Windows 10 iso dosyasını nasıl kolay bir şekilde, USB’ye yazacağınız anlatılacaktır. Bunu birkaç farklı şekilde yapabiliriz. Microsoft’un offical aracını kullanabileceğimiz gibi, üçüncü parti yazılımlar da kullanabiliriz. Microsoft’un kendi aracı gereksiz ve karışık özelliklerle birlikte geldiği için, Rufus programıyla ISO oluşturmak her zaman için daha kolay ve pratik bir yoldur. O yüzden biz burada, Rufus isimli programı kullanarak, kolaylıkla bootable Windows 10 ISO’su oluşturacağız.


 

Usb den windows 10 kurma, ISO dosyasını direkt olarak indirin

Eğer elinizde Windows 10 iso dosyası yoksa, usb den windows 10 kurma adımlarını uygulayabilmek için, microsoft’un sunucularına giderek, Windows 10 iso dosyasını indirin. Burada dikkat edilmesi gereken şey, eğer ISO dosyasını indirmek istediğiniz bilgisayarda Windows 10 yüklüyse, Microsoft aşağıdaki bağlantıda size ISO dosyasını vermeyecektir, onun yerine medya oluşturma aracı indirmenize izin verecektir. Biz direkt olarak ISO dosyasını indirip, Rufus ile usb belleğe yazmak istediğimiz için Microsoft’un sitesini farklı bir şekilde ziyaret etmemiz gerecek.

Burada yapmamız gereken şey oldukça basit. Eğer chrome kullanıyorsak bu linke gideceğiz ve aşağıdaki google eklentisini tarayıcımıza yükleyeceğiz

https://techturkiye.com/2020/01/24/usb-den-windows-10-kurma-usb-bellek-hazirlama/

 

 

 

0 comments
Please to comment

sign in

Username
Password
Remember Me


New to IM faceplate? join free!

Lost Password? click here