followers 3 popularity
5
following 1

followers  view all

following  view all

Groups
3kmoda is not in any groups
3kmoda

Doğal Kanser stratejileri

Feb 26th 2014 at 2:07 PM

Kansere karşı besinsel bir yaklaşım benimsemek istiyorsanız, bunu en iyi bir beslenme uzmanının rehberliğinde yapabilirsiniz. Her halükarda iyi bir multivitamin, C vitamini ve belki de oksidan  takviyesi yapmanız akıllıca ola çaktır. Beslenme uzmanmız besinsel ihtiyaçlarınızın tamammı değerlendirerek size en uygun stratejiyi oluşturacaktır. Bu değerlendirmenin şunları kapsaması mümkündür:

 

• Kan ve idrar tahlilleri: Güncel sağlık durumunuzu görmeyi sağlarlar. Bunlar DNA dizi analizini (kalıtımsal olarak kanser riskinizi ölçmek için de kullanılabilir), hangi antioksidanları mzm yetersiz olduğuna ve karaciğerinizdeki detoksifikasyon süreçlerinin ne durumda olduğuna yönelik testleri de kapsayabilir. Bu gelişmiş testler izlenecek en iyi yolun seçilmesine yardımcı olur.

 

• Detoksifiye edici bir beslenme: Vücudunuza en fazla besini, toksik maddelerin en az girebileceği biçimde almayı amaçlar.

 

• Besinsel destek programı: Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen antioksidanlar ve önemli maddelerin yüksek düzeyde alimini sağlayarak şartları sizin lehinize çevirir. A ve C vitamini ile selenyumun yanı sıra glutatyon ve antoşiyanidin lerden büyük miktarlarda alimim içermesi mümkündür.

 

• Size uygun olan doğal kanser karşıtı ajanları bulma: Bu ajanlar yakalandığınız kanser türüne göre değişebilir. Hormonla ilgili kanserler için; soyadan elde edilen genistein ve daidzein gibi fitoöstrojenler söz konusu olabilir. Beslenme uzmanınızın size önerebileceği başka kanser karşıtı ajanlar da mevcuttur.

 

• Destek sağlama: Bu, sürecin önemli bir parçasıdır. Kanser hastalan ve geleneksel olmayan tedavileri seçen kişiler için birtakım destek grupları vardır.

 

Eğitim: Ne kadar bilgi sahibi olursanız, seçimlerinizi o kadar bilinçli yaparsınız.
Beslenme uzmanınızı seçerken, kanser hastalarıyla tecrübesi olanlar sizin için daha iyi olacağmdan öncelikle bu yönde bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

 

İkisinden de faydalanın

Bir beslenme stratejisi benimsemek, tıbbi tedaviye alternatif olamaz. En iyi sonuç ikisi birlikte uygulandığından alınabilir (bütünleyici tıp). Bu yalnızca benim görüşüm değil; Illinois, Evans ton'daki Integrative Cancer Care Merkezi'nden Dr. Keith Block dâhil birçok kanser uzmanı da böyle düşünüyor. Block ve arkadaşları ihtiyatlı oldukları kemoterapi, radyoterapi ve ameliyatı; cömert miktarda takviye, beslenme tavsiyesi ve psikolojik desteği ile birleştiriyor. Aynı şekilde beslenme uzmanınız, doktorunuz ve varsa profesyonel destek aldığınız başka bir uzman; amacı sizi sağlığa kavuşturmak için en iyi stratejiyi oluşturmak olan bir takımın üyeleri olarak görülmelidir.

kaynaklar : kaylaklar: 2K Moda3K Moda

0 comments
Please to comment

sign in

Username
Password
Remember Me


New to IM faceplate? join free!

Lost Password? click here