followers 0 popularity
0
following 1

following  view all

Groups
pipeirangreastrap is not in any groups

Interests

پایپ ایران تولید کننده انواع چربی گیر فایبرگلاس و چربی گیر پلی اتیلن در ظرفیت های مختلف . برای مشاوره و خرید چربی گیر با ما
تماس بگیرید
pipeirangreastrap

greas trap

May 16th 2020 at 11:02 PM

چربی گیر چیست؟

 

به عنوان صاحب رستوان ، آشپرخانه صنعتی و... می دانید که شما نیاز به چربی گیر دارید ،حتی اگر دقیقاً مطمئن نیستید که چیست.بله ، موارد دیگری وجود دارد که ترجیح می دهید انجام دهید ، مانند تمرکز روی غذا و خدمات به مشتری ، اما با داشتن اطلاعات بیشتر درباره چربی گیر ، می توانید تصمیم بهتری برای خرید بگیرید. این بدان معنی است که شما زودتر به اولویت های واقعی خود باز خواهید گشت.

 

در رستوران های صنعتی ، آشپزخانه ها ، قنادی ها و .... مقدار مصرف چربی بسیار بالاست که از طریق شست و شوی ظروف و تجهیزات و محیط ، چربی  زیادی به سیستم فاضلاب وارد می شود . این چربی ها به صورت مایع وارد لوله ها می شوند اما با سرد شدن ، جامد شده و در جداره های لوله رسوب می کنند و می توانند باعث انسداد لوله ها و سیستم جمع آوری فاضلاب شوند. این مسدود شدن لوله ها موجب بزگشت فاضلاب به داخل آشپز خانه و یا سرریز فاضلاب در محیط های شهری شوند که بسیار تصویر و بوی ناخوشایندی خواهد داشت که هزینه های زیادی هم در بر دارد.

 

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: یک تله چربی محفظه ای است که فاضلاب آشپزخانه قبل از ورود به سیستم فاضلاب از طریق آن جریان می یابد. این دستگاه - از لحاظ فنی یک گیرنده چربی - چربی و روغن را ضبط می کند وبه دام می اندازد. چطور؟

 

چربی های حیوانی و روغن های گیاهی ، 10 تا 15 درصد تراکم کمتری نسبت به آب دارند و با آب مخلوط نمی شود و تمام این چربی ها و روغن ها بالای آب شناور هستند.

 

هنگامی که فاضلاب آشپزخانه از طریق یک چربی گیر جریان می یابد ،چربی و روغن ها به دلیل سبک تر بودن در سطح شناور مانده و خنک می شوند. همانطور که می دانیم چربی و روغن در دمای محیطی جامد هستند و به این صورت راحت تر جداسازی می شوند. در حقیقت چربی گیر فرصت آرام سازی و سردشدن را به فاضلاب جهت تفکیک روغن و چربی می دهد. در طی زمان و استفاده مکرر از دستگاه ، حجم چربی به دام افتاده در چربی گیر زیاد شده و ممکن است عملکرد چربی گیر را تحت الشعاع قرار دهد. در این هنگام تخلیه چربی گیر الزامی است . فرآیند تخلیه دستگاه چربی گیر می تواند به صورت دستی انجام پذیرد و یا گاهی اوقات شامل یک دستگاه پمپ و سایر تجهیزات تخصصی است. چربی گیر های اتوماتیک چربی را  به صورت لایه چربی را جدا کرده و آن را در یک ظرف ذخیره سازی قرار می دهند. این ظرف توسط کارکنان آشپزخانه به راحتی قابل تخلیه است.

 

انواع چربی گیر

 

چربی گیر ها در سایز های مختلف و از جنس استیل ، فایبر گلاس  و پلی اتیلن تولید می شوند.

 

چربی گیر استیل نسبت به دیگر انواع چربی گیر از قیمت بالاتری برخوردار است و البته ممکن است در طی زمان با اسیدهای چرب آزاد واکنش داده و دچار خوردگی یا نشتی شود.

 

چربی گیر های پلی اتیلنی که معمولا به صورت استوانه افقی و با قابلیت نصب در شرایط دفنی تولید می شوند ، یکی دیگر از چربی گیر های شناخته شده در بازار هستند که از محبوبیت بالایی برخوردارند . پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی ، خوردگی ، زنگ زدگی و ... مصون است . سبک وزن بوده و نسبت به چربی گیر فایبرگلاس از قیمت پایین تری برخواردار است.

 

فایبرگلاس ماده ساخته شده از پلاستیک تقویت شده با فیبر شیشه است که استحکام بالایی دارد و در برابر ضربه و مواد شیمیایی و تغییرات آب و هوایی از مقاومت خوبی برخور دار است . به تمام این دلایل ماده ای بسیار ایده آل برای ساخت چربی گیر می باشد . چربی گیر فایبرگلاس وزن پایینی دارد و نصب راحت و شست و شوی آسان از دیگر مزایای آن می باشد.

0 comments
Please to comment

sign in

Username
Password
Remember Me


New to IM faceplate? join free!

Lost Password? click here